Wykorzystanie facebooka

 W XXI wieku bardzo łatwo jest sprawdzić aktywność firmy organizującej kolonie, oraz jej opinie. Do tego celu posłużyć nam może najpopularniejszy w Polsce portal społecznościowy – facebook.


W 2018 każde przedsiębiorstwo dbające o dobre public relations posiada konto na facebooku którego w Polsce możemy śmiało nazwać liderem mediów społecznościowych. W innych krajach popularnymi portalami bywają także Tweeter, czy Google + ale z mimowolnych obserwacji moich znajomych jak i również koleżanek z pracy dochodzę do wniosku, że portalem generującym największy ruch w internecie jest w naszym kraju facebook. Dlatego podczas sprawdzania wiarygodności danej firmy jednym z ważniejszych punktów do sprawdzenia powinien być obowiązkowo jej fanpage.

Na co jednak zwrócić uwagę. Przede wszystkim na częstotliwość publikowanych postów która może nam częściowo może być wskazówką do oceny aktywności danej firmy. Drugim bardzo wiarygodnym elementem jest to od kiedy firma prowadzi fanpage. Jeśli przedsiębiorstwo chwalące się dziesięcioletnią tradycją posiada fanpage od kilku miesięcy powinna zapalić się nam czerwona lampka ostrzegawcza, aby zbadać dokładniej sytuacje – dlaczego tak się stało? Czy aby przypadkiem fanpage nie został skasowany z powodu złych opinii i negatywnych komentarzy?

Skoro już o komentarzach mowa powinnyśmy sprawdzić ich treść pod wszelkimi postami, zdjęciami i publikacjami na fanpagu. W śród nich znajdziemy napewno opinie dzieci na temat kolonii. Podpowiedzi tego typu mogą się okazać kamieniem milowym w ocenie czy organizatorzy dbają należycie o zadowolenie z koloni wśród dzieci. Jest to rzecz bardzo ważna na której można w pewnym sensie polegać. Dla mnie osobiście jest to kluczowe, a firmę która oferuje kolonie dla dzieci i nie posiada konta na facebooku odrzuciłabym od razu na starcie. Nie chcę powiedzieć przez to że firma nieposiadająca fanpage jest zła. Jednak faktycznie w obecnych czasach taka sytuacja mogła by się wydawać mocno podejrzana. Ratować ją może jedynie aktywność w innych mediach społecznościowych typu Tweeter, czy Google +.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.