Od czego zacząć? Startujemy!

Nasze pociechy są dla nas wszystkim co dla nas ważne. Po zakończeniu roku szkolnego dobre oceny na świadectwie mogą być dobrym powodem aby wysłać dzieci gdzieś z dala od domu gdzie mogłyby przeżyć prawdziwe wakacje swojego dzieciństwa.


Pomysłów jest wiele, ale wiadomo że jeśli prawdziwe wakacje to tylko nad morzem. Nie można powiedzieć, że było się w dzieciństwie na kolonii jeśli nie było się nad morzem. Biura podróży pękają od ofert, jednak czy jeśli chodzi o nasze dziecko (dzieci) to nie lepiej wybrać coś bardziej wyjątkowego i dopasowanego do ich potrzeb? Przecież każdy chce aby jego dziecko było szczęśliwe, a zapewnienie zdrowej dawki bezpiecznej zabawy może okazać się kluczowe dla przyszłych sukcesów w nowym roku szkolnym. Gdzie zatem szukać ofert?

Jak wielu z was ja zapewne również szukałam poprzez znajomych – z polecenia wiadomo najlepiej. I tutaj napotkałam pierwsze schody. Liczyłam na konkretne wskazania rodziców, ale opinie były zróżnicowane i suma summarum wychodziło na to że muszę szukać sama w gąszczu ofert. Otworzyłam więc Google i zaczęłam szukać w Internecie. Okazuje się, że jest wiele tematycznych obozów dla młodzieży i kolonii dla dzieci w których nasi milusińscy mogą zyskać pozytywną inspirację do nowych zainteresowań które wykiełkują na coś większego w przyszłości. Są tu przeróżne obozy sportowe, taneczne, jeździeckie, czy nawet windsurfingowe na których dzieci zostaną wprowadzone w podstawy żeglarstwa.

Jak wybrać kolonie dla dzieci?

Czyż to nie piękne, że istnieje obecnie tak wiele możliwości dzięki którym nasi podopieczni mogą nie tylko świetnie się bawić, ale także zdobyć różne zainteresowania? Moim zdaniem jest to genialne i choć jeszcze nie zdecydowałam się gdzie wysłać swojego Jakuba i Zosię to wiem że na pewno wybiorę tę właściwą ofertę która zapewni im niezapomniane wakacje i wypoczynek nad morzem. Moją uwagę przykuło wszak kilka firm które w sposób profesjonalny zajmują się wycieczkami typu kolonie dla dzieci, ale z drugiej strony jestem ciekawa waszych opinii. Pierwszy krok jaki mogę polecić z całą odpowiedzialnością to wypisanie na kartce papieru lub dokumencie eloktronicznym wszystkich ofert które w jakiś sposób przykuły naszą uwagę. Mając listę powiedzmy 10-20 propozycji z czasem będziemy odrzucać poprzez selekcję zaczynając od tych które na pewno powinniśmy odrzucić bez dwóch zdań.

Jeśli zatem masz już swoja listę stron internetowych na których widnieją różne oferty wakacyjnego wypoczynku dla naszych potomnych pierwszą rzeczą którą powinieneś / powinnaś zrobić jest bezwzględne usunięcie z tej listy stron które wszak opisują swoją ofertę w internecie z podaniem szczegółów, ale oprócz danych kontaktowych nie znajdują się żadne dane firmy! Pamiętajmy, że gdy mamy do czynienia ze „sprzedażą” usług jakimi są kolonie dla dzieci udostępnienie danych firmy w widocznym miejscu na stronie internetowej nie zależy od widzimisię właściciela strony internetowej ale jest wymogiem ustawowym.

Dokładnie TAK! Przypomnijmy iż zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, jeśli na stronie internetowej występuje oferta handlowa (opis produktu / usługi i jej cena). Przedsiębiorca jest zobligowany prawnie do umieszczenia na niej danych swojej firmy takich jak nazwa, adres, NIP. Strony internetowe na których znajduje się oferta handlowa a mimo to ich właściciele unikają udostępnienia danych firmowych w widocznym miejscu de facto łamią prawo.

Co zrobić jeśli mamy dane firmowe? Mając NIP firmy możemy sprawdzić na stronie urzędu historię danych we wpisie do ewidencji, wszystkie w niej zmiany, jak i również to co dla nas najważniejsze – od kiedy istnieje firma. Jeśli dana firma istnieje od co najmniej 5 lat uznaję ją za wiarygodną. Osobiście jako matka dwojga dzieci nigdy nie powierzyłabym opieki nad dzieckiem komuś kogo działalność w tym zakresie zaczęła się kilka miesięcy temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.