Dlaczego wybrać obóz sportowy?

Przypadłością trybu życia wielu dzieci jest obecnie spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed komputerem, tabletem, smartfonem lub konsolom do gier. Efekty tego są niestety bardzo dotkliwe i jak pokazuje życie bardzo ciężkie do odwrócenia gdy już nasze dzieci staną się dorosłe.

Pierwszym  z nich jest niski poziom umiejętności miękkich jakie posiadają nasze dzieci, czyli tak zwanych umiejętności socjalnych (życia między ludźmi). Na pewno znacie kogoś – każdy zna osobę która mieszkała na uboczu, wsi, z dala od znajomych, rówieśników. Takie osoby mają problem może nie tyle z komunikacją, jako mową, ale z rozumieniem pewnych sygnałów werbalnych i niewerbalnych które dla większości dzieci wychowanych w społeczeństwie są oczywiste. W życiu dorosłym może się to odbić echem i mieć bardzo negatywny skutek. Weźmy pod uwagę, że ludzie są poniekąd zwierzętami stadnymi i natura nas stworzyła do życia w stadzie – nie w odosobnieniu.

Drugi negatywny efekt niestety, a może i lepiej że… jest bardziej widoczny, a jest to otyłość. Dzieci stroniące od sportów mają z tym coraz większy problem. Wiecie jak to jest, rodzice ciągle zabiegani, nie mają czasu dla dzieci, a skoro dzieci już prawie dorosłe to często wychowują się same. Przed komputerem, smartfonetm, telewizorem z konsolą, paczką czipsów i stertą niezdrowego jedzenia. Tak budują się właśnie otyłość która w połączeniu z negatywnymi nawykami sprawia, że takim osobom w życiu dorosłym bardzo ciężko zmienić nagle tryb życia na zdrowy i sportowy.

Rozwiązanie? Jest proste. Skoro i tak wysyłamy dzieci na kolonie róbmy to z głową i wybierajmy dla nich to co dla nich naprawdę dobre. To co będzie budowało w nich pozytywne nawyki zachęcające do zdrowego sportowego trybu życia wśród ludzi. Wyślijmy swoje dzieci na kolonie tego lata które będą w nich budowały pozytywne skojarzenia typu sport = dobra zabawa. Towarzystwo = rozrywka. I nie chcę wskazywać tu na jakąś konkretną firmę żeby nikt nie posądził mnie o stronniczość. Firm turystycznych mających w swojej ofercie obóz sportowy jest wiele, możecie tutaj przebierać jak w ulęgałkach. Pamiętajcie tylko proszę o radach które wcześniej napisałam, a które dla wielu mogą okazać się nie tylko pomocne, ale również konieczne. Każde kolonie dla dzieci są dobrym wyborem o ile tylko nasze dziecko wróci z nich zdrowe, uśmiechnięte z przekonaniem że warto poznawać świat! Pozdrawiam cieplutko ze słonecznej Italii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.